دانشگاه ژاپن در توکیو دوره های Metaverse را ارائه می دهد

دانشگاه توکیو (Todai)، اعلام کرده است که از امسال ارائه دوره های متاورس را آغاز می کند. این دانشگاه می‌گوید این اقدام بخشی از تلاش‌ها برای رسیدگی به مشکل کمبود متخصصان ماهر در فضای نوآوری دیجیتال در ژاپن است.

دانشگاه توکیو (Todai)، یک مؤسسه آموزش عالی است که در سال 1877 تأسیس شده و قصد دارد امسال دوره‌های آموزشی متاورسی را به دانشجویان خود ارائه دهد تا متخصصان ماهر را برای پر کردن خلاء موجود در اکوسیستم نوآوری دیجیتال ژاپن پرورش دهد.

تودای دوره‌های متاورس را برای آموزش اصول متاورس هم به دانش‌آموزان دبیرستانی و هم برای افراد در محل کار تدوین می‌کند. برخلاف دوره‌های تحصیلی معمولی در دانشگاه، این تیم مشخص کرده است که دوره‌های متاورسی آن در داخل یک پلتفرم مجازی تدریس می‌شود که توسط دانشکده مهندسی Todai و بخش‌های مرتبط توسعه می‌یابد.

در زمانی که نهادها در چین و سایر مناطق آسیایی به طور فعال در حال کاوش توکن‌های غیرقابل تعویض (NFT) و متاورس هستند، دانشگاه توکیو قصد دارد به دانشجویان خود مفاهیم متاورس را آموزش دهد و متخصصانی را پرورش دهد که به ژاپن کمک می‌کنند تا در مورد فناوری های نوآورانه با سایر کشورها با همگامی و همکاری یکدیگر پیش بروند.

در اوایل ماه جولای بود که دولت شانگهای از برنامه‌هایی برای تبدیل این شهر به کانون فناوری‌های دیجیتال با ساخت یک اکوسیستم متاورس ۵۲ میلیارد دلاری تا سال ۲۰۲۵ پرده برداشت.

تودای معتقد است متاورس آنها حتی برای دانشجویان سایر دانشگاه‌ها در سراسر آسیا قابل دسترسی خواهد بود و تلاش‌هایی برای تشویق دانشجویان دختر بیشتر برای پیوستن به قطار متاورس انجام خواهد شد، زیرا زنان در بخش مهندسی منطقه حضور ضعیفی دارند.

دوره‌های آنلاین و آفلاین متاورس در زمینه‌های هوش مصنوعی، آموزش کارآفرینی، فناوری نسل بعدی و غیره در اختیار دانشجویان قرار می‌گیرد و برای کسانی که دوره‌ها را به پایان برسانند گواهی‌نامه صادر می‌شود.

Todai می‌گوید با پروژه متاورس خود قصد دارد یک سیستم آموزشی بدون مرز را زنده کند و هر کسی را بدون در نظر گرفتن سن، جنسیت، موقعیت اجتماعی و منطقه سکونت خود قادر می‌سازد تا در مورد فناوری‌های نوآورانه، مهندسی و علوم اطلاعات بیاموزد.

تا زمان نگارش این مقاله، Todai شبکه بلاک چین دقیقی که بتواند پروژه متاورس آن را تامین می‌کند، معرفی نکرده است.

شایان ذکر است که Todai اولین دانشگاه یا مؤسسه آموزشی نیست که دوره های متاورس را به دانشجویان ارائه می دهد.قبلا هم دانشگاه بریتانیا برنامه‌های خود را برای راه‌اندازی آکادمی فناوری‌های نوآورانه مانند بلاک چین و متاورس اعلام کرده بود.

در حالی که بیت کوین (BTC) و سایر ارزهای رمزنگاری شده، فناوری دفتر کل توزیع شده (DLT) را وارد کارزار بازارهای معاملاتی کردند، توکن‌های غیرقابل تعویض (NFT)، پلتفرم های بازی برای کسب درآمد و توسعه متاورس را به موارد استفاده رایج از فناوری بلاک چین تبدیل اضافه کردند.