کریستیز شرکت سرمایه گذاری Web 3 را راه اندازی کرد

این هفته، خانه حراج کریستیز اعلام کرد که یک صندوق سرمایه گذاری جدید به نام “Christie’s Ventures” افتتاح می کند که در درجه اول پروژه های Web3 را هدف قرار می دهد.

در بیانیه مطبوعاتی که روز دوشنبه منتشر شد، ماموریت این صندوق «ارائه منابع مالی و پشتیبانی تخصصی از شرکت‌های نوظهور فناوری و فین‌تک است که راه‌حل‌هایی برای بازار هنر(ان اف تی) ایجاد می‌کنند».

اولین سرمایه گذاری این صندوق در LayerZero Labs انجام شد، شرکتی که پروتکلی برای قابلیت همکاری omnichain ایجاد می کند.

در رابطه با این صندوق، رئیس جهانی کریستیز ونچرز، دوانگ تاکار، اضافه میکند:

ما روی محصولات و خدماتی تمرکز خواهیم کرد که می‌توانند چالش‌های تجاری واقعی را حل کنند، تجربیات مشتری را بهبود بخشند و فرصت‌های رشد را در سراسر بازار هنر به طور مستقیم و برای تعامل با آن گسترش دهند.

کریستیز سال گذشته با فروش بی‌سابقه مجموعه آثار هنری NFT هنرمند دیجیتال بیپل با عنوان «Everydays: the First 5000 Days’ NFT» به قیمت 69 میلیون دلار خبرساز شد.

در همین راستا، این هفته، Caduceus، یک شرکت متخصص در فناوری بلاک چین متاورس، با کریکت‌باز افسانه‌ای بریتانیایی Lord Ian Botham برای ایجاد یک خط انحصاری جدید NFT در Light Cycle قرارداد همکاری امضا کرد.

Light Cycle اولین پلتفرم متاورس است که یک تجربه چند کاربره سه بعدی را ارائه می دهد که مشتریان را قادر می سازد تا از طریق غوطه وری آنلاین با برند ها و افراد مشهور مورد علاقه خود تعامل داشته باشند.

این حرکت برای اولین بار ورزش کریکت را به دنیای متاورس می آورد و پتانسیل بی حد و حصر ارائه شده توسط فناوری Web3 را نشان می دهد.

Caduceus امیدوار است که این همکاری نسل جدیدی از علاقه مندان به کریکت را تشویق کند تا به کشف متاورس بپردازند و در عین حال این ورزش خوب را به کسانی که قبلاً در متاورس مشغول بودند، معرفی کند.

لرد بوتهام به عنوان یکی از بهترین بازیکنان در تاریخ کریکت انگلیس شناخته می شود و یک مفسر ورزشی معتبر و خیر و نیکوکار است. استعداد، سرسختی و شخصیت متمایز او از بازی کریکت فراتر رفت و او را به یکی از برجسته ترین چهره های ورزشی در بریتانیا ارتقا داد.

از سوی دیگر، ولیعهد دبی، شیخ حمدان بن محمد، اخیراً از راه اندازی یک پروژه جاه طلبانه و مبتکرانه به نام “استراتژی متاورس دبی” خبر داد که هدف آن تبدیل دبی به یک اقتصاد فراجهانی برتر است.

ولیعهد در توییتی که در 18 ژوئیه منتشر شد، گفت که در حال حاضر هزار شرکت مستقر در دبی در بخش متاورس کار می‌کنند که حدود 500 میلیون دلار به اقتصاد این شهر کمک می‌کنند.

با این حال، وی ابراز امیدواری کرد که استراتژی متاورس تعداد شرکت‌های بلاک چین و متاورس را در دبی به حداقل 5000 افزایش دهد و 40000 شغل جدید ایجاد کند و 4 میلیارد دلار به اقتصاد این کشور در پنج سال آینده تزریق کند.

اکثر این موقعیت‌ها در صنایعی مانند هوش مصنوعی (AI)، واقعیت مجازی (VR) و واقعیت افزوده (AR) در دسترس خواهند بود که برای عملکرد متاورس ضروری هستند.

شیخ حمدان می خواهد امارات متحده عربی را به یک مرکز جهانی برای فناوری های جدید، به ویژه هوش مصنوعی و وب 3 تبدیل کند و این طرح با آن هدف مطابقت دارد.