۵ دلیلی که باعث می شود معاملات پرسود را از دست بدهید!

از نظر برخی از معامله گرها، فقط یک چیز بدتر از ضرر کردن در معامله است و آن هم اینکه معامله پرسود را از دست بدهند. این افراد معمولا متوجه شوند می توانستند در معامله ای که پیش رویشان بوده و آن را می دیده اند، برنده شوند، اما به خاطر انجام ندادن برخی تنظیمات لازم برای سود کردن در معامله، آن را از دست داده اند. مطمئنیم که حتما در چنین موقعیتی قرار گرفته اید:

در ابتدای کار تنظیمات مربوط به معامله ای چشم شما را می گیرد، شما هم طبق برنامه پیش می روید و تکالیف خود را به خوبی انجام می دهید. درباره اصول اولیه دارایی مطالعه می کنید، عملکرد قیمت قبلی آن را مرور می کنید و به بررسی سطوح اصلی تکنیکال آن می پردازید. حتی یک نقشه کلی برای ورودی ها و خروجی های خود در این معامله دارید. اما وقتی که زمان عمل می رسد و باید سفارش خود را ثبت کنید، ناگهان دچار تردید می شوید و در نهایت تصمیم می گیرید که صبر کنید.

در واقع  ورودی های خود را در سطوحی غیرواقعی قرار می دهید و یا اینکه یکهو به سایر شرایط بازار فکر می کنید که باید قبل از اینکه وارد معامله شوید، آنها را هم در نظر بگیرید.

اما متاسفانه بازار منتظر هیچکس نمی ماند. قیمت ها همچنان بدون شما هم پیش می روند و ناگهان متوجه می شوید که ای وای! در تمام مدت فکر و ایده شما، یک فکر و ایده برنده معامله بوده است. بعد یادتان می افتد که هزینه های واقعی و البته پنهانی وجود دارند که در صورت عدم انجام تنظیمات معتبر مجبورید آنها را بپردازید!

اگر این داستان مدام برای شما اتفاق می افتد، احتمالا به خاطر یکی یا چند تا از دلایل زیر است:

به تازگی معامله ای را باخته اید

شاید حساب شما همین تازگی دچار یک ضربه شدید شده است و شاید هم شما وارد رکود تجاری شده اید. به خاطر اینکه فشار این ضرر و زیان هنوز برایتان تازه است، بیشتر دلتان می خواهد که منتظر فرصت معاملاتی بعدی بمانید تا معامله پرسود را داشته باشید.

خیلی طبیعی است که بعد از تجربه یک ضرر مالی، برای انجام تنظیمات بعدی تردید داشته و مضطرب باشید. نکته کلیدی مدیریت ریسک است. این کار باعث می شود که حتی اگر معاملات بعدی را هم ببازید، باز هم  حالتان خوب باشد و منتظر معامله پرسود باشید.

یادتان باشد که بر روی تصویر اصلی تمرکز داشته باشید تا به این ترتیب آمار عملکرد خود به صورت بلند مدت را ببینید، نه اینکه فقط سود و زیان های کوتاه مدت به چشمتان بیاید.

بیش از حد نگران از دست دادن پول هستید

یکی از اصلی ترین دلایلی که باعث می شود معامله گرها معامله پرسود را از دست بدهند، ترس ایشان برای از دست دادن پول است. دلیل این امر هم آن است که این افراد بیشتر از آنچه توان مالی شان باشد، ریسک می کنند.

اگر شما هم در این دسته از افراد قرار دارید، یادتان باشد که باید همیشه ریسک مربوط به واحد های کوچک تر و یا حتی خطر بازگشت به معامله دمو را در نظر بگیرید.

وقتی نگران از دست دادن پول نباشید، می توانید به راحتی بر روی تقویت مهارت های معامله تمرکز کنید و در نتیجه شانس تان برای تبدیل شدن به معامله گری که در بلندمدت معامله های سودآوری را تجربه می کند، بیشتر خواهد شد.

از تجزیه و تحلیل های خودتان در مورد معامله پرسود مطمئن نیستید

معمولا معامله گرهای تازه کار احساس می کنند در حال به دست آوردن دارایی جدید هستند، به شدت در مورد گزینه هایی که باید انتخاب کنند، فکر می کنند و در نهایت، موقعی که باید با تنظیمات اصلی یک معامله معتبر مواجه شوند، ذهنشان برای تجزیه و تحلیل کار نمی کند.

معامله گرهایی که با تجربه هستند، این کار را بسیار راحت انجام می دهند. آنها می دانند که باید به وسیله آپدیت های بی اندازه ای که در بازار انجام می شود، سیگنال های معاملاتی رایگان و پولی را پیدا کنند و با استفاده از نظرات متخصصان پرشور FinTwit کار خود را پیش ببرند.

اگر در مورد انجام تنظیمات چندان مطمئن نیستید، اما آنقدر می دانید که این معامله، یک معامله پرسود است و می خواهید حتما مقداری پول را به خطر بیندازید، پس بهتر است ورودی های خود را در سطح متوسط در نظر بگیرید و یا اینکه برنامه مدیریت ریسک دقیق تری داشته باشید.

از باختن بیزار هستید

اگر درست به اندازه هزاران نفری که از پرداخت هزینه های مربوط به شبکه های تلویزیونی بیزار هستند، شما هم از باختن بیزار هستید، فقط این جمله را به شما می گویم:

چرا اینجایید؟

یادتان باشد که معامله بازنده، از شما یک معامله گر بد نمی سازد. بلکه این عادات بد معامله هستند که شما را تبدیل به یک معامله گر بد می کنند.

اگر ترس از باختن آنقدر هست که باعث می شود نتوانید تنظیمات نهایی را انجام دهید، و یا اگر حفظ یک معامله برد، برای شما بیشتر از به حداکثر رساندن یک فرصت است، س شاید باید در مورد کل برنامه های خود درباره معامله تجدیدنظر کنید.

بهتر است نگران نباشید. مسلما معامله گری به درد هر کسی نمی خورد. اگر به موقع جلوی ضررهایتان را بگیرید و حسابتان را ببندید، در واقع ممکن است لطف بزرگی به حساب بانکی خودتان کرده باشید.

ماندن در حاشیه به نظرتان منطقی تر است

یکی از دلایلی که معامله گرها از انجام تنظیمات نهایی پا پس می کشند، این است که در قدم اول مطمئن نیستند که معامله پیش رو، تبدیل به معامله برد شود. یادتان باشد که معامله گرهایی که مدام در حال سود کردن هستند، اصلا نیازی نمی بینند که تنظیمات خاصی را انجام دهند، آنها فقط باید گزینه های بهترین نسبت پاداش برای ریسک و بهترین شانس را انتخاب کنند.

اما در بازار معامله، این شانس 20/20 است.

گاهی تنظیمات امیدوارکننده که معامله گرها در نظر گرفته و انجام می دهند، چندان که انتظار دارند، امیدوارکننده نیستند. این امر در مورد گزینه هم صدق می کند که معامله گرها از آن به عنوان «بی ارزش برای ریسک یا تلاش» یاد می کنند. این گزینه ها گاهی ممکن است بزرگ ترین معامله پرسود موجود باشند.

تا زمانی که معیارهای آزمایش شده خود را دنبال می کنید و به برنامه معاملاتی خود پایبند هستید، از دست دادن یک معامله پرسود ، نباید چندان هم باعث آزار شما شود.