سولانا اولین فروشگاه با ماهیت فیزیکی و اولین مرکز خدمات وب 3 را راه اندازی میکند

سولانا اولین فروشگاه فیزیکی خود را در هادسون یاردز نیویورک افتتاح کرد. بازدیدکنندگان از محل برگزاری می توانند به محتوای آموزشی، فعالیت های بلاک چین و محصولات مبتنی بر Solana از جمله NFT دسترسی داشته باشند.

Solana Spaces افتتاحیه بزرگ اولین فروشگاه خود را در 20 Hudson Yards در شهر نیویورک روز پنجشنبه برگزار کرد. این فروشگاه که با همکاری بنیاد سولانا و شرکای مختلف اکوسیستم راه اندازی شده است، از ساعت 10 صبح تا 8 بعد از ظهر دوشنبه تا شنبه و 11 صبح تا 7 بعد از ظهر یکشنبه باز خواهد بود.

این فروشگاه، که به مبتدیان بلاک چین خدمات ارائه می دهد، خود را به عنوان «اولین فضای خرده فروشی و آموزشی در جهان اختصاص داده شده به Web3» توصیف می کند. بازدیدکنندگان می‌توانند به آموزش‌ها، خدمات برنامه‌نویسی، و تجربیات زنجیره‌ای مبتنی بر Solana دسترسی داشته باشند و همچنین برای شرکت در فعالیت‌های فروشگاه فیزیکی «پاداش‌های منحصربه‌فرد» دریافت کنند.

مشتریان می توانند کیف پول Solana Phantom خود را با استفاده از یک غرفه عبارت seed تولید کنند. بازدیدکنندگانی که دوره های آموزشی پروژه های سولانا را تکمیل می کنند، می توانند انواع NFT ها و ارزهای دیجیتال، از جمله USDC را باز کنند.

علاوه بر این، این فروشگاه مجموعه‌های هنری تعاملی، نمایشی از تلفن آینده سولانا Saga، محصولات کریپتو «سبک زندگی» مانند هودی و تی‌شرت، و تعدادی از مجموعه‌های NFT اکوسیستم را ارائه می‌دهد. این فروشگاه همچنین در هنگام استفاده از اپلیکیشن Solana Pay برای خریدهای تا سقف 200 دلار 50 درصد تخفیف ارائه می دهد.

Solana Spaces اولین فروشگاه در نوع خود در صنعت کریپتو خواهد بود که در کنار محصولات دیجیتال روی محصولات فیزیکی نیز کار کرده است. این شرکت ماه گذشته یک گوشی هوشمند با برند سولانا را به عنوان یکی از سرمایه گذاری های دیگر خود در حوزه فیزیکی معرفی کرد.

این پلتفرم قصد دارد با معرفی دستگاه Solana Saga، دسترسی و عملکرد Web3 را بهبود بخشد. به گفته آناتولی یاکوونکو، یکی از بنیانگذاران Solana و مدیرعامل Solana Labs، این شرکت تصمیم گرفته تا وارد بازار گوشی های هوشمند شود چرا که بازیکنان موجود این بازار هیچ نوآوری جدیدی از خود ارائه نمی دهند.

گوشی Solana Saga علاوه بر ارائه تجربیات یکپارچه Web3، به عنوان یک کیف پول سخت افزاری نیز عمل خواهد کرد. افتتاح فروشگاه های فیزیکی Solana Space همچنین به علاقه مندان اجازه می دهد تا به گوشی های Solana Saga دسترسی داشته باشند. چنین تلاش هایی به چشم اندازی وسیع برای گسترش برند سولانا در دنیای فیزیکی و دیجیتال اشاره دارد.

سولانا یکی از برجسته ترین بلاک چین های رمزنگاری است که ارزش بازار آن بیش از 14.9 میلیارد دلار است و حدود 2.7 میلیارد دلار ارزش آن در پروتکل های آن قفل شده است. این بلاک چین خود را از دیگر بلاک چین های فعال قرارداد هوشمند مانند اتریوم با داشتن ظرفیت عملیاتی زیاد و هزینه های بسیار پایین جدا می کند، با این حال بلاک چین به دلیل توقف مکرر در موارد متعدد مورد انتقاد قرار گرفته است.

در زمان نگارش مقاله، سولانا (SOL) نهمین ارز دیجیتال بزرگ در جهان است. بر اساس داده های CoinMarketCap، قیمت SOL در حدود 43.34 دلار در نوسان است.