هفته پر اتفاق کریپتو

 

هفته بسیار مهمی بود چرا که اتریوم سرانجام آخرین شبکه آزمایشی خود را قبل از اینکه با سیستم PoS در شبکه اصلی خود به صورت زنده منتشر شود، تکمیل کرد.
بیت کوین
شرکت مدیریت سرمایه گذاری، بلک راک، یک تراست خصوصی راه اندازی کرده است و اولین محصول آن، در معرض مستقیم بیت کوین قرار می گیرد.
نایب بوکله، رئیس جمهور السالوادور، در مورد تأثیرات مثبت سیاست های بیت کوین این کشور بر صنعت گردشگری آن صحبت کرده است.

اتریوم
اتریوم آخرین آزمایش برنامه ریزی شده را قبل از The Merge انجام داد و پروژه را به پذیرش مدل Proof-of-Stake نزدیک تر کرد.توسعه دهندگان اتریوم با یک تاریخ آزمایشی برای ادغام شبکه اصلی موافقت کرده اند که می تواند زودتر از حد انتظار باشد.
دیفای
Curve Finance گزارش داد که یک حمله هکری در سرور نام و قسمت نمای سایت منجر به زیان بیش از 573000 دلاری برای این نهاد شده است.
یکی از بنیانگذاران MakerDAO بیان کرده است که قصد دارد 3.5 میلیارد دلار USDC را برای ETH بفروشد. این کار توکن DAI را در خطر از دست دادن پشتوانه دلاری خود قرار می دهد.

آلت کوین ها
شرکت راه‌ حل‌های رمزنگاری Ripple به تازگی گزارش جدیدی در مورد روندهای رمزنگاری در تجارت منتشر کرده است که ارزش مبتنی بر بلاک چین در اینترنت را برجسته می‌کند.

فن آوری
طبق یک گزارش، تا یک سوم وجوه رمزنگاری سرقت شده (بیش از 50 میلیون دلار) برای تأمین مالی برنامه موشکی کره شمالی استفاده می شود.
چند روز پس از اعلام تحریم‌های دولت ایالات متحده علیه پلتفرم اختلاط کریپتو تورنادو کش، ویتالیک بوترین، یکی از بنیانگذاران اتریوم، از موارد استفاده این پلتفرم برای زمینه‌های قانونی دفاع کرد.

کسب و کار
شرکت ریپل برای خرید دارایی های متعلق به شبکه ورشکسته سلسیوس ابراز علاقه کرده است.
پلتفرم ردیت با شرکت دارایی دیجیتال FTX در یک همکاری تجربه کاربری در پروژه Community Points را برای بیش از 400 میلیون کاربر فعال ماهانه افزایش می دهد.
Hodlnaut به جدیدترین پلتفرم وام‌دهی ارزهای دیجیتال برای توقف برداشت، مبادله توکن‌ها و سپرده‌ها، به دلیل شرایط دشوار بازار تبدیل شده است.
مقررات
شرکت خبرنامه و ایمیل مارکتینگ Mailchimp در این هفته حساب های چندین پلتفرم ارزهای دیجیتال را به حالت تعلیق درآورده است.
یک کاربر ناشناس مقادیر کمی اتریوم را از طریق Tornado Cash به صدها کیف پول عمومی در ایالات متحده از جمله افراد مشهور ارسال کرده است.
Crypto.com پس از تصاحب دو شرکت محلی که ثبت EFTA و VASP را در این کشور ارائه می‌دهند، دسترسی به بازار کریپتو کره جنوبی را تضمین کرده است.

NFT
پس از استقبال از USDT در بخش خود، شبکه بلاک چین سریع و انرژی پسند تزوس از کشش سریع در هر دو فضای NFT و DeFi برخوردار است.