اتریوم قرار است در سال 2022 بزرگترین به روز رسانی شبکه خود را انجام دهد.  اتریوم (ETH) در حال تکمیل آخرین مراحل به روز رسانی مرج است که عمل استخراج اتر از طریق اثبات کار (PoW) را حذف می کند. در اینجا به خلاصه ای از همه پیشرفت های جدید قبل از ادغام اتریوم اشاره میکنیم.

ادغام اتریوم چیست؟
روش اجماع اثبات کار فعلی اتریوم (PoW) که عموماً به عنوان ماینینگ شناخته می شود، با مکانیسم اجماع اثبات سهام (PoS) که به طور قابل توجهی سازگارتر با محیط زیست است، جایگزین خواهد شد. از آنجایی که زنجیره beacon عملیاتی فعلی با زنجیره اصلی شبکه فعلی اتریوم ترکیب می شود، تغییر از PoW به PoS به عنوان “ادغام” شناخته می شود. تاریخچه و عملکرد شبکه حفظ می شود. با این حال، روش اجماع تغییر خواهد کرد.

توسعه دهنده ETH تاریخ ادغام Goerli را تأیید می کند
ویژگی‌های انتقال شبکه آزمایشی Goerli این هفته توسط توسعه‌دهنده اصلی اتریوم، تیم بیکو فاش شد. قبل از روی آوردن به اثبات سهام (PoS) که انتظار می‌رود در اواسط سپتامبر اتفاق بیفتد، Goerli آخرین شبکه آزمایشی شبکه خواهد بود.

تیم بیکو، توسعه‌دهنده اصلی اتریوم، در توییتی برنامه و جزئیات ارتقاء این هفته به اتریوم ادغام را فاش کرد. در 4 آگوست و در دو مرحله، شبکه آزمایشی Goreli و Prater Beacon Chain به هم می پیوندند.

این به‌روزرسانی یکی از مهم‌ترین پیشرفت‌های فنی در تاریخ ارزهای دیجیتال، حاصل سه سال کار تحقیق و توسعه از سوی توسعه‌دهندگان اتریوم (ETH) است. شبکه Ethereum PoS به جای استفاده از بلوک‌ها برای ردیابی پیشرفت، از دوره‌هایی استفاده می‌کند که هر کدام می‌تواند تا 32 بلوک را شامل شود.

تبدیل اثبات کار (PoW) به اثبات سهام (PoS) در مرحله دوم ارتقاء به نام پاریس انجام خواهد شد که پیش بینی می شود این مرحله بین 6 تا 12 آگوست تکمیل شود.

احتمالا تکمیل فاز دوم بین 6 و 12 آگوست انجام شود. بلوک بعدی تنها پس از عبور لایه اجرا از آستانه TTD توسط یک اعتبار سنجی PoS ایجاد می شود.

آنچه بوترین باید در مورد یک هفته پیش می گفت
روز پنجشنبه، ویتالیک بوترین، یکی از بنیانگذاران اتریوم، نقشه راه بلاک چین «قرارداد هوشمند» را در کنفرانس انجمن اتریوم (EThCC) در پاریس ارائه کرد.

بوترین در مورد “ادغام” برنامه ریزی شده صحبت کرد، که در آن اتریوم به طور کامل از تکنیک اثبات کار (PoW) برای تایید تراکنش های زنجیره ای به فرآیند اثبات سهام (PoS) که انرژی کمتری مصرف می کند، تغییر خواهد کرد.

بوترین همچنین ادعا می کند که سیاست پولی شبکه نیز در حال تغییر است.

به گفته وی، انتقال از PoW به PoS منجر به کاهش مقدار اتر ارسال شده به مقدار سالانه از 5 میلیون خواهد شد تا با معادله ای بر اساس مقدار اتر سهام گذاری شده تعیین شود.

استیک اتریوم به عنوان روشی برای افزودن بلاک ها به شبکه اصلی اتریوم (ETH) جای استخراج را خواهد گرفت.

هر به‌روزرسانی مهم معمولاً به عنوان یک تقویت کوتاه مدت قوی برای قیمت آلت‌کوین عمل می‌کند. علاوه بر این، در نتیجه حرکت اتریوم (ETH) به سمت اثبات سهام، صاحبان اتریوم تشویق خواهند شد تا ثروت خود را برای سهام قفل کنند. بنابراین فشار فروش را تا حد زیادی کاهش می دهد.